Мета:З’ясувати рівень засвоєння основних понять, термінів, складати рівняння
реакцій, вміння розв’язувати задачі; оцінити рівень навчальних досягнень учнів
з теми.
Тип уроку:контроль і корегування знань, умінь і навичок.
Форма роботи:письмова контрольна робота за двома
варіантами.
Обладнання: періодична система хімічних елементів, індивідуальні картки із завданнями.
Хід уроку
І.Організація класу.
II. Письмова контрольна робота.
Учитель пояснює учням зміст завдання, час виконання і
ключові моменти оформлення відповідей:
·
Завдання з 1 -7
оцінюється в 1 бал;
·
Завдання 8
оцінюється в 2 бали;
·
Завдання 9
оцінюється в 3 бали.
Максимальна оцінка за правильно виконану роботу – 12
балів.
Час на виконання роботи – 40 хвилин.
Варіант І
Початковий рівень
1. Позначте колір, якого набуває лакмус універсальний в розчинах лугів:
А. синій В.
малиновий
Б. червоний Г.
оранжевий
2. Допишіть вираз:
Розчинником називають - …
3.Компонентами розчину є…і … речовина.
Середній рівень
1.Перерахуйте фізичні властивості води.
2. З якими речовинами здатна реагувати вода:
А. K2O В. FeO
Б. P2O5 Г. SiO2
3. Встановіть відповідність між формулами гідроксидів та оксидів:
А. H2SO4 1.CuO
Б. KOH 2.SO3
В. Cu(OH)2 3. K2O
Достатній рівень
1. Закінчити рівняння можливих реакцій:
CuO + H2O =
P2O5 + H2O =
Na2O + H20 =
2.Обчисліть та позначте масову частку хлоридної кислоти в розчині, якщо у
воді масою 57 г. розчинили сіль масою 3 г.:
А. 5,1%. Б. 5%. В.5,4%. Г. 5,2%.
Високий рівень
1. Обчисліть та позначте масову частку натрій нітрату в розчині, якщо до
його розчину масою 130 г. з масовою часткою солі 12% долили воду масою 70 г.:
А. 7,6%. Б. 7,5%. В.7,8%. Г. 8%.
Варіант ІІ
Початковий рівень
1. Позначте колір, якого набуває лакмус універсальний в розчинах кислот:
А. синій В. малиновий
Б. червоний Г.
оранжевий
2. Допишіть вираз:
Розчини – це …
3. Найчастіше як розчинник використовують…
Середній рівень
1. Опишіть поширеність води у природі.
2. З даного переліку виберіть формули кислот:
А. CuO
В.NaOH
Б.HCl
Г. H2SO4
3. Встановіть відповідність між формулами гідроксидів та оксидів:
А.Fe(OH)31. CO2
Б. H2CO3 2.P2O5
В. H3PO4 3.Fe2O3
Достатній рівень
1. Закінчити рівняння можливих реакцій:
SO3 + H2O =
SiO2 + H2O =
K2O + H2O =
2.Обчисліть та позначте масову
частку нітратної кислоти в розчині, якщо у воді масою 25 г. розчинили кислоту
масою 2.:
А. 8,7%. Б. 8,2%. В. 7,4%. Г.8,5%.
Високий рівень
1. Обчисліть та позначте масову частку калій ортофосфату в розчині, якщо до
його розчину масою 150 г. з масовою часткою солі 0,1 долили воду об’ємом 50
мл.:
А. 7,2%. Б. 7,5%. В. 7,6%. Г. 7,7%.
Відповідь: 13,3%
Задача 2
(Самостійно
за варіантами заповнюємо таблицю для самоперевірки.)
Обчисліть
масову частку речовини в розчині, одержаному в результаті змішування:
Варіант
|
m(речовини), г
|
m (води), г
|
m (розчину), г
|
ω, %
|
1
|
30
|
170
|
|
|
2
|
50
|
100
|
|
|
3
|
5
|
95
|
|
|
4
|
100
|
100
|
|
|
5
|
70
|
130
|
|
|
6
|
25
|
175
|
|
|
Задача 3
Натрій
нітрат масою 14 г розчинили у воді масою 36 г. Яка масова частка натрію в
добутому розчині?
m (
)=14 г ω=(m(речовини) )/(m
(розчину))∙100%
Відповідь: 28%
Задача4
(Самостійно
за варіантами)
Варіант
|
m(речовини), г
|
m (води), г
|
m (розчину), г
|
ω, %
|
1
|
|
|
120
|
5
|
2
|
|
|
200
|
12
|
3
|
|
|
300
|
7
|
4
|
|
|
150
|
15
|
5
|
|
|
400
|
25
|
6
|
|
|
200
|
18
|
V. Самостійна робота за варіантами
Задача.
Варіант 1. Обчисліть масову частку
розчиненої речовини. Якщо для приготування розчину взяли 20 г калій нітрату і
140 г води.
Варіант 2. Обчисліть масову частку
розчиненої речовини. Якщо для приготування розчину взяли 70 г сульфатної
кислоти та 110 г води.
VІ. Підбиття підсумків уроку
Учитель
підбиває підсумки уроку, оцінює роботу учнів. Проводить обговорення результатів
самостійної роботи.
Видповиди
ОтветитьУдалить